Spory domenowe

W czym możemy Ci pomóc?

Nasza specjalizacja w sporach domenowych obejmuje szeroki zakres usług. Nasz zespół jest gotowy wesprzeć Ciebie i Twoją firmę w sprawach:

Typosquatting - czyli wykorzystywaniem błędnie wpisanych nazw domenowych dla celów oszustwa, wprowadzania klientów w błąd i kradzieży trafficu.

Cybersquatting - czyli nielegalne rejestrowania nazw domen znanym markom w celu osiągnięcia korzyści.

URL hijacking -  czyli kradzież adresu URL w celu wprowadzenia użytkowników w błąd.

Zakup / sprzedaż domen – transakcje, których przedmiotem jest nazwa domeny internetowej, w szczególności .com wiążą się z dużym ryzykiem oszustwa i utraty środków czy ujawnienia tajemnicy handlowej.

Sądy polubowne – z sukcesami reprezentujemy naszych klientów w sporach domentowych, m.in. przed Sądem Polubownym ds. Domen Internetowych przy Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji, Sądem Arbitrażowym przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie czy WIPO.


Jeżeli zmagasz się z którymkolwiek z powyższych problemów, nasza kancelaria stanie na straży Twoich praw i pomoże w odzyskaniu skradzionych zasobów. Niezależnie od skomplikowania sytuacji, podejmiemy wszelkie działania, aby chronić Twoje interesy w przestrzeni internetowej.


Dlaczego SAWICKI Legal?

Jest milion powodów, dla których warto wybrać SPG Legal w sprawach domenowych. Oto kilka z nich:


Pasja i doświadczenie

Nowe technologie to nie tylko nasza praca ale też zainteresowania. Rozumiemy język nowych technologii i umiemy się nim posługiwać. Zamiast tłumaczyć swojemu prawnikowi co to jest cybersquatting czy URL hijacking, wybierz nas i pozwól nam zadbać o Twoje interesy. Naszą legitymacją są wygrane sprawy przez WIPO czy przed Sądem Polubownym przy PIIT.

Ekspercka Wiedza

Nasi prawnicy posiadają wiedzę i doświadczenie w obszarze prawa internetowego i własności intelektualnej. Działając zgodnie z najnowszymi przepisami i praktykami, zapewnimy Ci kompleksowe wsparcie w kwestiach domenowych.

Dopasowane Rozwiązania

Rozumiemy, że każdy przypadek sporu domenowego jest unikalny. Nasze podejście jest spersonalizowane, a rozwiązania dostosowane do Twoich konkretnych potrzeb. Niezależnie od tego, czy jesteś małą firmą czy dużym przedsiębiorstwem, podejdziemy do Twojej sprawy indywidualnie.

Efektywna Obrona

Walka z typosquattingiem, cybersquattingiem i URL hijackingiem może być trudna. Nasz zespół prawników posiada umiejętności i narzędzia, aby obronić Twoje prawa i zapewnić Ci pełne wsparcie w procesie rozwiązywania sporów domenowych.

Pozostałe usługi

Sygnaliści (whistleblowing)

Sygnaliści (whistleblowing)

Kompleksowe wsparcie we wdrożeniu regulacji dot. ochrony sygnalistów (whistleblowing) w Twojej firmie.
Wsparcie dla inwestorów zagranicznych

Wsparcie dla inwestorów zagranicznych

Planujesz ekspansję biznesu do Polski albo UE i szukasz wsparcia prawnego? Sprawdź nasze doświadczenie!
Startupy

Startupy

Cześć! Jesteśmy SAWICKI Legal i specjalizujemy się we wsparciu prawnym startupów. Rozumiemy, że początki są kluczowe dla sukcesu każdej firmy, dlatego stworzyliśmy naszą usługę "Prawo dla Startupów", aby pomóc Ci zbudować pewne fundamenty dla Twojego biznesu.
Prawo własności intelektualnej

Prawo własności intelektualnej

Rejestrujemy znaki towarowe krajowe i europejskie, tworzymy umowy oraz udzielamy porad prawnych w zakresie praw własności intelektualnej.
Prawo spółek i ład korporacyjny

Prawo spółek i ład korporacyjny

Nasza wiedza oraz pasja do prawa korporacyjnego sprawiają, że jesteśmy idealnym partnerem dla firm poszukujących kompleksowej i rzetelnej pomocy prawnej.
Prawo reklamy i marketingu

Prawo reklamy i marketingu

Agencje digitalowe i marketingowcy nas kochają. Zobacz dlaczego?
Prawo pracy

Prawo pracy

Wpadłeś na właściwe miejsce, jeśli chcesz ogarnąć sprawy związane z zatrudnianiem, umowami i wszystkim, co kręci się wokół prawa pracy. SAWICKI Legal to zespół, który wie, jak przekształcić niejasne przepisy w jasne, prostsze rozwiązania dla Ciebie i Twojej firmy.
Nieuczciwa konkurencja, Ochrona konsumentów

Nieuczciwa konkurencja, Ochrona konsumentów

Masz dość nieuczciwej konkurencji? Potrzebujesz wsparcia w sporach konsumenckich? W SAWICKI Legal Specjalizujemy się w prawie nieuczciwej konkurencji i ochrony konsumentów, pomagając Ci bronić swoich interesów.
Fuzje i przejęcia, PE/VC

Fuzje i przejęcia, PE/VC

W SAWICKI LEGAL zrozumiemy Cię i pomoże Ci odnaleźć się w dynamicznym świecie transkacji M&A i inwestycji kapitałowych. Dostarczamy kompleksowego wsparcia każdej stronie transakcji.
E-commerce

E-commerce

Tworzymy środowisko prawne dla polskich i międzynarodowych marketplace’ów i serwisów internetowych. Wspieramy naszych klientów we wdrażaniu nowych rozwiązań i technologii oraz w ich bieżącej działalności.
Compliance

Compliance

Minimalizujemy ryzyka w Twoim biznesie, ograniczamy negatywne skutki zaistniałych zdarzeń, zapewniamy opracowanie wewnętrznych polityk, regulaminów, kodeksów i dobrych praktyk

Let's work together

Dziękujemy! Twoje zgłoszenie zostało wysłane!
Ups! Coś poszło nie tak podczas przesyłania formularza.