SYGNALIŚCI (WHISTLEBLOWING)

Whistleblowing, czyli system zgłaszania nieprawidłowości, polegający na ujawnianiu nielegalnych, niewłaściwych, niebezpiecznych lub nieetycznych działań, do których dochodzi w miejscu pracy stanowi istotny element kultury organizacyjnej. Skuteczny system whistleblowing zapewnia nie tylko ochronę przed działaniami odwetowymi sygnalistom, czyli osobom dokonującym zgłoszeń informacji o naruszeniach, ale także pozwala przedsiębiorcom zapobiegać i przeciwdziałać nieprawidłowościom w miejscu pracy, a w konsekwencji może przyczynić się do wzmocnienia skuteczności zarządzania ryzykiem biznesowym.

Kim jest sygnalista?

Dlaczego warto chronić sygnalistów?

Jakie przepisy regulują ochronę sygnalistów w Polsce?

Jak wdrożyć przepisy o ochronie sygnalistów w firmie?

Kluczowym elementem jest wdrożenie profesjonalnego systemu dla sygnalistów, który zapewni Twojej firmie efektywne i przejrzyste zarządzanie zgłoszeniami od sygnalistów, zapewniając przy tym anonimowość zgłoszeń i zgodność z obowiązującymi przepisami.

Chcąc zapewnić klientom SAWICKI Legal najwyższy poziom obsługi zgłoszeń sygnalistów i pełną zgodność z przepisami krajowymi i europejskimi, współpracujemy z WeMoral.com, która powstała z uwzględnieniem ochrony danych już w fazie projektowania ("security by design"). Dzięki temu mamy pewność, że zgłoszenia przetwarzane przez naszych klientów są bezpiecznie przechowywane oraz szyfrowane w spoczynku i tranzycie.

Pozostałe usługi

Wsparcie dla inwestorów zagranicznych

Wsparcie dla inwestorów zagranicznych

Planujesz ekspansję biznesu do Polski albo UE i szukasz wsparcia prawnego? Sprawdź nasze doświadczenie!
Startupy

Startupy

Cześć! Jesteśmy SAWICKI Legal i specjalizujemy się we wsparciu prawnym startupów. Rozumiemy, że początki są kluczowe dla sukcesu każdej firmy, dlatego stworzyliśmy naszą usługę "Prawo dla Startupów", aby pomóc Ci zbudować pewne fundamenty dla Twojego biznesu.
Spory domenowe

Spory domenowe

Z sukcesami reprezentujemy naszych klientów wsporach domenowych krajowych i międzynarodowych. Cybersquatting, typosquatting i URL hijacking nie są nam obce.
Prawo własności intelektualnej

Prawo własności intelektualnej

Rejestrujemy znaki towarowe krajowe i europejskie, tworzymy umowy oraz udzielamy porad prawnych w zakresie praw własności intelektualnej.
Prawo spółek i ład korporacyjny

Prawo spółek i ład korporacyjny

Nasza wiedza oraz pasja do prawa korporacyjnego sprawiają, że jesteśmy idealnym partnerem dla firm poszukujących kompleksowej i rzetelnej pomocy prawnej.
Prawo reklamy i marketingu

Prawo reklamy i marketingu

Agencje digitalowe i marketingowcy nas kochają. Zobacz dlaczego?
Prawo pracy

Prawo pracy

Wpadłeś na właściwe miejsce, jeśli chcesz ogarnąć sprawy związane z zatrudnianiem, umowami i wszystkim, co kręci się wokół prawa pracy. SAWICKI Legal to zespół, który wie, jak przekształcić niejasne przepisy w jasne, prostsze rozwiązania dla Ciebie i Twojej firmy.
Nieuczciwa konkurencja, Ochrona konsumentów

Nieuczciwa konkurencja, Ochrona konsumentów

Masz dość nieuczciwej konkurencji? Potrzebujesz wsparcia w sporach konsumenckich? W SAWICKI Legal Specjalizujemy się w prawie nieuczciwej konkurencji i ochrony konsumentów, pomagając Ci bronić swoich interesów.
Fuzje i przejęcia, PE/VC

Fuzje i przejęcia, PE/VC

W SAWICKI LEGAL zrozumiemy Cię i pomoże Ci odnaleźć się w dynamicznym świecie transkacji M&A i inwestycji kapitałowych. Dostarczamy kompleksowego wsparcia każdej stronie transakcji.
E-commerce

E-commerce

Tworzymy środowisko prawne dla polskich i międzynarodowych marketplace’ów i serwisów internetowych. Wspieramy naszych klientów we wdrażaniu nowych rozwiązań i technologii oraz w ich bieżącej działalności.
Compliance

Compliance

Minimalizujemy ryzyka w Twoim biznesie, ograniczamy negatywne skutki zaistniałych zdarzeń, zapewniamy opracowanie wewnętrznych polityk, regulaminów, kodeksów i dobrych praktyk

Let's work together

Dziękujemy! Twoje zgłoszenie zostało wysłane!
Ups! Coś poszło nie tak podczas przesyłania formularza.